januszokrzesik.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
januszokrzesik.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - januszokrzesik.blog.bielsko.pl
Archiwum newsów - grudzień 2009

Komentarzy (73)

TSP: Dlaczego ten trener?

  

To wpis dla kibiców Podbeskidzia, nie każdego to interesuje więc zaznaczam już w tytule. Ale tym razem nie będzie o piłce ale o ludziach. Mamy nowego trenera. Przez dwa dni musiałem chyba sto razy odpowiadać na pytanie, dlaczego wybrałem własnie Roberta Kasperczyka, aż wreszcie w złości odpowiedziałem jednemu z dziennikarzy że myślałem że to chodzi o Kasperczaka i dopiero po fakcie mi uświadomiono pomyłkę :-) Ciekawe, czy to opublikują?

Rozmawialiśmy z wieloma trenerami, w tym również z tymi z najwyższej półki, z sukcesami w Ekstraklasie. Większośc odpowiadała: jak najbardziej jestem zainteresowany, ale proszę skontaktoważ się po 15 grudnia. Wiadomo, wtedy Ekstraklasa skończy już granie, zaczną się na nowo układanki w czołowych klubach, iluś trenerów straci pracę, iluś ją znajdzie. Nie kontynuowałem takich rozmów, bo nie interesuje mnie trener, dla którego jesteśmy rezerwowym wariantem, wyjściem awaryjnym na wypadek jak mu nie wyjdzie z Arką czy Polonią. Jeśli chcemy, by Podbeskidzie szanowano, trzeba zacząc od szanowania samego siebie. Chcesz u nas pracować - przychodź, a nie chcesz - trudno, życzę powodzenia w innym klubie.

Z tych, którzy chcieli z nami pracować, Kasperczyk najbardziej do nas pasuje. Tak jak Podbeskidzie: jest po przejściach, na dorobku i z ambicjami. W sam raz dla nas. Jego siłą jest to, co było naszą słabością przez ostatnie lata: umie pracować z młodymi piłkarzami i nie boi się stawiać na nich. To spod jego ręki wyszedł Darek Kołodziej, ale i Michał Pazdan, Piotr Madejski czy Marcin Makuch. Dał im szansę, a oni ją wykorzystali. teraz dostaje szansę od nas i mam nadzieje, że ją wykorzysta. Bo chociaż zarząd klubu podjął decyzję jednogłośnie, to za sukces lub porażki Kasperczyka odpowiedzialność poniosę głównie ja. Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało :-)

PS. Zobaczymy przy okazji, czy wśród kibiców TSP znajdą sie tacy którzy odgadną skąd ten cytat w ostatnim zdaniu?

2009-12-06 | Dodaj komentarz
shalafi
2009-12-06 12:11:37
"Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało" - cytat z Moliera z komedii "Grzegorz Dyndała, czyli Mąż pognębiony", jeśli mnie pamięć nie myli ;-)
jakub andrzejewski
2009-12-06 12:58:36
A propos' zagadki; dla ułatwienia (?) dodam, że sztuka teatralna, z której ów cytat pochodzi, była grana w bielskim teatrze za dyrekcji Wacława Jankowskiego.
bogdanborgosz
2009-12-06 13:47:03
Z tym Kasperczakiem/Kasperczykiem to znakomite, można było jeszcze kilku natręciuchom taki bajer sprzedać, tylko niech się Pan nie denerwuje. Wyboru nie komentuję, bo na 1 lidze znam się marnie. Generalnie racja w tym, że Podbeskidziu nie jest potrzebny trener-gwiazdor, co się akurat na ekstraklasę nie załapie,
Tomik
2009-12-07 12:15:48
Cytat oczywiście z wiersza "Wóz Dyndały" Adama Mackiewicza. A dlaczego ten trener?
marko
2009-12-07 19:14:34
zrezygnowales z randego, teraz prezesura a potem poseł? Za darmo Pan tego nie robisz
LPD
2009-12-07 20:08:14
Ale numer! Ja też dopiero teraz zauważyłem, że to nie Kasperczak! A tak się już cieszyłem... ;-) Ukłony!
LPD
2009-12-07 20:11:44
Asystentem trenera ma być Grzegorz Dyndała? Trochę, też mało znany... No ale jak dobry to go brać! :-)
januszokrzesik
2009-12-07 21:04:06
Panie marko, do takiego sejmu jak jest teraz to mnie Pan wołami nie zaciągniesz :-) Ja już tam byłem, już te miody piłem i - trudno pewnie w to uwierzyć takim jak Pan - nie stanowi to już przedmiotu moich marzeń ani też nie jest to szczyt moich ambicji. Dobrej nocy życzę!
tylkoPIS
2009-12-07 21:31:57
http://glosujnapis.blox.pl/html ZAPRASZAM
Szafranski
2009-12-07 21:35:16
Januszu, wystarczy wygooglować sobie frazę ;) Dziś nie trzeba być erudytą, wystarczy mieć internet. O tempora! O mores!
Szafrański
2009-12-07 21:37:17
tylkookreślonapartia/ a dlaczego kolega ukrywa sie pod pseudonimem nawet na swoim blogu? Odwaga tanieje...
januszokrzesik
2009-12-07 21:56:37
Chłopcy z PiS-u, sio na swój blog, ten wpis jest o piłce! Zapraszam do dyskusji na temat, chyba że wam się wszystko z "białą chusteczką" kojarzy :-)
PanSamolocik
2009-12-07 22:37:53
Już w czerwcu 2010 zobaczymy ile warta była logika użyta podczas wyboru nowego szkoleniowca. Nie ukrywam, że i tak występują niedociągnięcia związane z wyborem nowego trenera. Jeszcze przed decyzją dało się słyszeć że jest jeszcze czas na jej podjęcie do 15 grudnia. Decyzja została podjęta jednak szybko lecz jeszcze wcześniej ustalono sparingi i lokalizacje zgrupowań. Ja już widzę dwa ewentualne tłumaczenia niepowodzeń nowego trenera na wiosnę: 1) brak przygotowań zgodnie z jego koncepcją 2) brak akceptacji swojego asystenta (który ponoć zainwestował w siebie i ma jeden z najnowocześniejszych sprzętów diagnostycznych w Polsce). No i oczywiście 3) presja większa niż gdziekolwiek indziej w Polsce w 1 lidze. A można wiedzieć ile będzie zarabiał obecny trener czy trzeba będzie szukać tej informacji w prasie? A jeżeli nie można tego wiedzieć to jak jest dograna kwestia rozwiązania kontraktu z trenerem Kasperczykiem?
januszokrzesik
2009-12-07 23:22:46
do PanaSamolocika/ Po pierwsze, plan przygotowań został już skorygowany zgodnie z życzeniami nowego trenera. Po drugie, sztab szkoleniowy będzie kompletowany już z udziałem nowego trenera, ale z pewnością nie dostanie w tym wolnej ręki, tak jak dostał ją trener Brosz - trzeba się uczyć na błędach. Po trzecie, nie podajemy szczegółów kontraktów, wątpię też by znalazł Pan takie dane w prasie. Chyba że będą równie wiarygodne jak nazwiska trenerów, podawane przez ostatnie tygodnie w gazetach. Z jednym się zgodzę (i pisałem już o tym): z ocenami trzeba poczekać co najmniej do czerwca. Pozdrawiam.
Observer
2009-12-08 07:33:51
Szanowny Panie Prezesie, został Pan wybrany na tą zaszczytną funkcję i wszystkie decyzje Pana muszą być realizowane ale ..... proponuję aby nie występować jako Alfa i Omega we wszystkich skomplikowanych i złożonych zagadnieniach klubu. Nawet przy wyborze nowego trenera. Bez przesady. W TS potrzebny jest profesionalny i uznany na runku menedżer ds. sportowych z "nazwiskiem" i ta osoba powinna być Pana głównym doradcą w kwestiach stricto trenersko-zawodniczych. A tu Pan ma lukę. Według mojej oceny aktualny personalny zespół Pana współpracowników / tj. Zarząd / prezentuje w przedmiotowej kwestii czyli sportowej poziom kibicowsko-amatorski. Same zaangażowanie i wykazywana determinacja dzialania tych osób Panu nie wystarczą. Dlaczego ten trener ? A dlaczego nie tamten ? Niepotrzebnie bierze Pan udział w takiej akademickiej publicznej dyskusji. Decyzja została podjeta i na tym koniec. Proszę szanować swój urząd i swoje decyzje !! Pana rolą jest zarządzanie TS a nie tłumaczenie się z podjętych już decyzji. Osiągane wyniki sportowe same zweryfikują Pana decyzję i osobę nowego trenera. Życzę Panu wytrwałości na tym stanowisku i wielu sukcesów sportowych. Pozostaję z wyrazami szacunku.
ktos kto cos sie troszke zna na pilce
2009-12-08 08:51:43
kiedy jakies odejscia lub przyjscia nowych zawodnikow
bogdan borgosz
2009-12-08 09:50:15
Ale wczoraj był tu nalot na Prezesa, prawie jak na Tora, Tora,Tora. Kiedyś ruski komentator piłkarski tak się rozpędził /chyba na ptrójnym gazie/, że sypnął w ich TV tekst: DO ROZPOCZĘCIA MECZU POZOSTAŁO 10 MINUT, A WYNIK WCIĄŻ NIESTETY 0 : 0 !!!
januszokrzesik
2009-12-08 11:14:25
do Observer/ Myślę, że Pan ma rację co do konieczności funkcjonowania w klubie kogoś w rodzaju dyrektora sportowego. Tyle że na razie go nie ma, a decyzję trzeba podjąć. Co do zarządu - nie podzielam Pańskiej pesymistycznej opinii, naprawdę nie trzeba być piłkarzem ligowym czy trenerem z dyplomem by podejmować trafne decyzje personalne. Wystarczy umiejętnie korzystać z usług wiarygodnych doradców. Zupełnie natomiast nie rozumiem o co panu chodzi z tą "Alfą i Omegą"? Sądzę, że komunikacja z opinią publiczną, w tym z kibicami TSP, jest jednym z moich obowiązków. Nie dzielę się przecież swoimi rozterkami przed podjęciem decyzji, lecz informuję o powodach jej podjęcia. W tak dużej i funkcjonalnie zróżnicowanej organizacji jak zawodowy klub piłkarski kwestia komunikacji i ustalenia akceptowanego przez uczestników celu jest jedną z kluczowych. W każdym razie dziękuję za merytoryczne uwagi i pozdrawiam.
andrzejn
2009-12-08 20:33:46
Szanowny Panie Prezesie, po (1) gratulacje z tytułu szefowania klubowi; po (2) proszę zauważyć, że kryzys w Podb nie zaczął się w rundzie jesiennej. On powstał przed rokiem, już cała wiosna była w plecy. Moim zdaniem przyczyną jest chory kalendarz rozgrywek, przerwa zimowa 3x dłuższa od letniej, chociaż letnia jest pomiędzy cyklami rozgrywek, a zimowa tylko pośrodku cyklu ("pauza"). To poprzednią zimą coś w zespole pękło. Oby tej zimy udało się to naprawić, czego szczerze życzę. Pozdrowienia, AN, bielszczanin "na emigracji"
EmTeEf
2009-12-08 21:43:57
A niech będzie ten Kasperczyk, Panie Prezes... Tylko, proszę nie trzymajcie na siłę niektórych kopaczy, bo dla wielu czas w TSP minął. Prosimy o konkretne ruchy kadrowe. Drużynę trzeba przewietrzyć i to jeszcze przed wiosną.
Foulks
2009-12-13 12:33:37
Panie Januszu, przyszła niedziela jest bardzo ważna dla polskiej piłki. Mam nadzieje ze mimo plotek bardzo smutnych, przedstawiciel naszego klubu zagłosuje tak jak trzeba. Pozdrawiam
ktos
2009-12-13 14:15:16
Panie prezesie w nizszych ligach naprawde sa zawodnicy o wiekrzych umiejetnosciach pilkarskich tylko dac im szanse oni nie maja MENAGER ów i nie maja siły przebicia bo menager musi miec zawodnika w pierwszym skladzie okolice bielska
Kiepski Facet
2009-12-17 11:20:03
Przedtem Unia Demokratyczna, Unia Wolności, teraz straszny liberał, wychodzący z Solidarność do centrum. Jako polityk i samorządowiec Pan nic nie zrobił, z Bielska Pan nie zrobi województwa ani z klub Ekstraklasy. To nie są wybryki alkoholowe w Drogomyślu...Liberał zawsze jest egoistą, liczą się wszyscy, klub potrzebuje zmian anie człowieka piastującego 4 posady, pytam się co to ma być? Szkoła Bielsko, Katowice, straszny Prezes, radny...Mój Boże.... dla Pana liczą się pieniądze bo strasznie lubi Pan gadać o finansach i budżetach. Ciepła posadka i dużo pieniędzy na miesiąc, to jest interes Pana. Dużo Pan mówi mało robi. Żyje Pan ponad stan to nie ten kierunek. Sport ma nie być związany z polityką, Pan jest tego przykładem. układy układziki......Spadnie Podbeskidzie. Czarno to widzę jako mieszkaniec Bielsk Białej
jakub andrzejewski
2009-12-17 14:20:59
Ten Kiepski Facet, to chyba Ferdynand? Różne indywidua gościły już na tym blogu, ale temu należy się mistrzostwo świata, abo chociaż Pisarzowic!
foulks
2009-12-17 21:43:58
internet ten internet, to on będzie winny zagładzie ludzkości. W internecie można bez karnie, opluć kogoś, zwyzywać, obrazić. Mozna tez być gwiazda, bohaterem, wzorem. A jaka jest prawda tego nikt nie wie. Kto jest bohaterem a kto złoczyńca, jak to określić skoro przed oczami ma się miliony kolorowych kropeczek a nie człowieka...
januszokrzesik
2009-12-18 01:01:24
Panie Kiepski, wszystko się zgadza, straszna świnia jestem, myślę tylko o pieniądzach, w dodatku podły ze mnie liberał, planuję stoczyć się z Podbeskidziem nie tylko do drugiej ligi, ale przebiegle myslę nawet o A-klasie, pracuję na siedmiu ciepłych posadkach, jestem potajemnie nie tylko radnym ale także posłem i senatorem, potwierdzam wszystko co Pan złego o mnie napisał i pomyślał, dodam nawet że ohyda mego postępowania przewyższa wybryki Pańskiej wyobraźni - do jednego tylko przyznac się nie mogę, protestuję gorąco i stanowczo zaprzeczam: żadnych alkoholowych wybryków w Drogomyślu nie było! W Puńcowie owszem, zdarzało się, ale w Drogomyślu - nigdy!
kamil s.
2009-12-18 16:39:03
mistrzowska riposta, szczególnie ostatnie zdanie. Myślał Pan nad karierą satyryka?:-) Pozdrawiam
krzysiek
2009-12-18 22:38:29
... ale żeś się Januszu zakamuflował !!! Nie wiedziałem, że jesteś liberałem ... i na dodatek to życie nad stan, zakamuflowane jak to u liberała. A czy liberał była kobietą (zakamuflowaną) ?
bogdanborgosz
2009-12-19 10:07:26
panie kiepski facet : lecz się na nogi, bo na głowę już za póżno
foulks
2009-12-19 17:12:03
Mam pytanie czy to prawda ze sprzedalismy się za 300 tys złotych? "Kluby pierwszej ligi jako "kiełbasę wyborczą" otrzymały obietnicę zwolnienia ich z opłat sędziowskich. To około 300 tys. złotych rocznie."
Kiepski Facet
2009-12-19 18:26:02
Powiem, że nigdy o Panu wczęsniej nie słyszałem, trochę mnie wzruszyło że został Pan przysłowiowym prezesem. Podobno był Pan posłem i senatorem. W sejmie nic nie robią, także nie ma o czym mówić, kolokwialnie rzecz ujmując. Czytam Pana blogi i zastanawiam się co w tym ma ręce a co ma nogi? Solidarność była na początku teraz jej nie ma aha zostały mszę święte, jeżeli Pan nawiązuje do Solidarności to Pan jest sam przeciwko siebie...Nie widzę żeby PO było takie solidarne...potraktowanie związkowców itp. PO istnieje bo ludzie nie mają innej koncepcji, racjonalnego wyboru, ale to się zmieni, ludzie na wyższym stanie nie rozumieją swojej głupoty dlatego się śmieją, bo żyją w dobrobycie, takie mamy Państwo. Pytanie czy to są ludzie kompetentni, czy w końcu dorosną do dojrzałości politycznej i dają przykład młodym? Społeczeństwo jest zmęczone, chodzi mi o niższą warstwę społeczną...Polityka zawsze była lewicowa i to jest dobry kierunek, czas na młodych...Beton i zaraza,a także fundament powinien być zrównany i narodzić się na nowo, tego polityka w Polsce potrzebuje zmian....Temat Gruzji....proszę się przejechać na wschodnią część Polski od północy do południe to ma Pan Gruzję.....to jest 20 lat rządów nowej polityki. Ludzie żyją prymitywnie, bo nie wiem czy ich położenie można nazwać XXI wiekiem. Co do samooceny sam się Pan ocenił, Ja Pana nie oceniam, bo nie mam za co...Bóg Pana oceni i wyślę tam gdzie trzeba. Wyobraźni nie mam...ani też nie jestem wirtuozem:) Były pewne czasy ZSMP ludzie pamiętają. Żyjemy w państwie demokratycznym podobno....więc wolność słowa to podstawa, mam prawo do tego? Życzę sukcesów w Podbeskidziu, ale frontowymi drzwiami się nie wchodzi, to takie marginalne no nie?
jakub andrzejewski
2009-12-19 18:51:53
Do Kiepski Facet/ ...a baobaby, to są takie duże drzewa w Afryce...
xxx
2009-12-19 20:58:53
Panie Kiepski, spróbuj narysować - może wtedy będzie łatwiej zrozumieć o co właściwie Panu chodzi. Pisać każdy może, ale czy każdy powinien :)
Kiepski Facet - Wizja
2009-12-19 22:28:14
Panowie zróbcie boisko do porządku, potem możemy gadać bo kluby A - klasowe was wyprzedzają....Istebna, Puńców, Cieszyn pojedzcie zobaczcie płytę boiska. Wstyd bo miasto liczy 100 tys. mieszkańców, nie daje sobie rady. Jak wieku 44 lata można mieć doświadczenie prezesa. Na pewno ktoś musi być ślepy w tym Bielsku, niezłe jaja. Był taki film Ryś, może pójdzie w jego ślady nowy prezes he he, a panom xxx itp proszę się poważnie zastanowić nad sobą:)
bogdanborgosz
2009-12-19 23:54:53
Panie Kiepski Facet: bez komentarza - czekam na tłumacza przysięgłego, który to-to na polski przełoży, A jeżeli czyta Pan równie dużo co pisze, polecam budżet na 2010 Dział 926 - Kultura i sport : wydatki 102,7 mln pln /w tym kontynuacja modernizacji stadionu miejskiego 3o mln pln/ . A stadion nie buduje się po to, żeby przed "hanysami " się popisywać. A jak Pan przejrzy budżet w pozycji Dział 851 Ochrona zdrowia - wydatki 16 mln pln to ..... 05.01.2010 budżet na sesji RM.
Kiepska Baba
2009-12-20 08:07:52
Panie Prezesie! Bardzo przepraszam za męża ale okazało się, że wziął moje tabletki zamiast swoich. Ja biorę takie żółte ale trochę mniejsze i w dodatku 1/2 na dobę a mąż ma też żółte tyle że większe i bierze 3 x dziennie. No to jak on wziął moje na tom swoją prostatę to teraz dostał prosmamy i mamy z dziećmi kłopoty bo on tak cały czas teraz pisze i mówi i podobno też słyszy. A co słyszy to mówi i pisze. I tak w kółko. Więc ja jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam!
k.j.
2009-12-20 13:17:39
Jak pan się czuje z tym że dyrektor TSP zaliczany jest do betonu na obradach w Warszawie,czy normalne jest to że przedstawiciel klubu któremu po wypowiedziach p.Piechniczka i decyzji PZPN odmówiono udziału w barażach ma głosować za obecnym zarządem PZPN ?
januszokrzesik
2009-12-20 14:46:09
Od PZPN trzymam się z daleka, nasz reprezentant został wybrany rok temu i do konca kadencji musimy polegać na jego umiejętnościach i ocenie sytuacji. Rozmawiałem z Tomczakiem i innymi, do których mam zaufanie i ich ocena też nie jest jednoznaczna: cała ta opozycja w PZPN (Greń, Jagodziński itp.) wygląda na jeszcze gorsze rozwiązanie niż dotychczas. Tak naprawdę nie stanowią żadnej alternatywy dla Laty i kompanów tylko drugą koterię która nie doczekała się stołków i kontratakuje. Wybór między dżumą a cholerą mnie nie interesuje i z takim stanowiskiem klubu pojechał do Warszawy dyrektor Szypuła. Trzeba robić swoje nie oglądając się na PZPN, a jeżeli ukształtuje się w środowisku futbolowym jakaś poważna inicjatywa reformatorska, to Podbeskidzie z pewnością w niej będzie. Ale Greń Odnowiciel - wybaczcie...
Foulks
2009-12-20 15:28:18
Czy podczas glosowania jest opcja wstrzymania się od głosu? Mimo to kto jest alternatywa, zapytam się czy widział pan ostatnie występy pożal się Boże, prezesa Laty? Wypowiedzi i działania jego "ekipy"? Według mnie jakakolwiek akcja przeciwko aktualnemu prezesowi jest słuszna. Moze się teraz okazać ze zostaną do 2012. Jak Polska piłka nożna utonie to wy będziecie współodpowiedzialni.
januszokrzesik
2009-12-20 17:01:52
do foulks/ Ale o jakie głosowanie Panu chodzi? Nasz delegat został zobowiązany do głosowania za pozostawieniem obowiązku corocznego absolutorium dla członków władz i do obrony zasady tajności głosowania w sprawach personalnych. Ma też głosować przeciwko udzieleniu absolutorium przynajmniej niektórym członkom zarządu. Zobowiązał sie róznież do głosowania przeciw wnioskowi o abolicję, który ponoc ma się znowu pojawić. Reszta rozegra się na zjeździe i trudno z BB ręcznie sterować wydarzeniami. Zapewniam, że jeżeli powstanie inicjatywa, w którą zaangażują się np. Michał Tomczak, Krzysztof Malinowski, Robert Zawłocki czy choćby Henryk Kasperczak to będziemy wiedzieć co robić. Ale bezkrytycznie wspierać Grenia tylko dlatego że pokłócił się z Lato o pieniądze? Trzeba w tym zachować resztki zdrowego rozsądku.
zenon
2009-12-20 20:46:25
Z całym szacunkiem Panie prezesie, ale jak może Pan mówić o Tomczaku, czy Zawłockim? Przecież to bodajże najgorsi prawnicy w kraju. Przypomnę jedynie sytuację z Widzewem, którego to właśnie karał Tomczak. Pokaże takie porównanie: Arka Gdynia: ponad 160 osób zamieszanych w sprawę-piłkarze, sprzątaczki, działacze, no w zasadzie wszyscy, meczy kupionych ponad 40, kara jaką orzeka Tomczak- degradacja. I mamy drugą sytuację: Widzew: brak nawet aktu oskarżenia do dziś wobec jakiejkolwiek osoby, podejrzana jest jedna, mecze ustawione to podobno 8 do 12, bez wpływu na losy awansu, kara jaką orzeka Tomczak: degradacja, -6pkt i 35 tys. sł grzywny. I teraz pytam grzecznie, czy jak ktoś ukradnie lizaka w sklepie to powinien dostać taką samą karę jak ten kto obrabuje bank? Taka sytuacja miała miejsce w przypadku podobno lubianego przez Pana Widzewa. Z całym szacunkiem ale jak tacy prawnicy mają organizować jakąś opozycję to ja dziękuję. Poza tym Tomczak-niby dorosły chłop a tak kocha legię że pewnie by i nawet na ustawki poszedł. Ja bym temu człowiekowi w oczy nie spojrzał, sam jest skorumpowany przez warszawkę, i to o wiele bardziej niż kluby ekstraklasowe. Dlaczego legię wszyscy boją się dotknąć a każdy wie że liczba kupionych meczy w jej przypadku chodzi w setkach? Bo bronią jej tacy ludzie jak Tomczak czy Zawłocki, dla których są równi i równiejsi, kicham na takie prawo.dziękuję
januszokrzesik
2009-12-20 21:57:37
do zenon/ Tomczak był jedynym szefem Wydziału Dyscypliny, który miał chęć i pomysł jak walczyć z korupcją. Teraz jako członek władz Legii walczy z chorym kibolstwem i też zasługuje na szacunek. Jego klubowe sympatie mam w nosie, nie dzielę świata według barw klubowych. Jeśli nazywa Pan jego i prof. Zawłockiego "najgorszymi prawnikami w Polsce" to świadczy to o Panskiej skrajnej niekompetencji lub zbyt dużym poziomie emocji. A tak w ogóle to czas już kończyć tę niemądrą polemikę, nie dam się ustawić w roli obrońcy Laty i PZPN! Jestem w strukturach związku - jako prezes klubu - od miesiąca! Jeśli tylko będzie okazja wysłać ich na księżyc, pierwszy odpalę rakietę, ale teraz mamy do czynienia tylko z walką wewnętrznych frakcji, z których jedna warta drugiej. Proszę mnie nie namawiać żebym się angażował w wybór między dżumą i cholerą. Nie należę do tych, którzy w latach PRL emocjonowali się który sekretarz zdobywa przewagę w KC PZPR, tylko ciężko pracowałem by cały Komitet Centralny odszedł na smietnik historii. Z PZPN będzie tak samo jak z PZPR, ale nie zrobi tego kaziu Greń. Ja się od tego burdelu- który chce naprawiać właściciel sex-shopu z Rzeszowa - wolę trzymac z daleka...
Kiepski Facet
2009-12-21 16:17:30
Życzę naszemu klubowi sukcesu i osobnego stadionu klubu BKS. W pewnym sensie macie Panowie racje, w niektórych przypadkach patrzycie przez słoneczne okulary. Podbeskidzie długo owocuje na salonach ligowych, to coś by wypadało z tym zrobić? Skoro miasto przechodzi zmiany to klub tez powinien jej przejść...Jest piłka, siatkówka ok ale to praktycznie stoi w miejscu. Klub jest jaki jest wszyscy wiedzą, co potrzeba czego brakuje. Na razie są plany, za niedługo Zabrze, Sosnowiec, Wodzisław, prawdopodobnie Bytom i Gliwice nas wyprzedzą, oby żeby nie było to jak ze skocznią w Malince...Plan stadionu z 2008 r. jest już będzie 2010 i nic nie ma, nawet podgrzewanej murawy. Sezon jesienny skoczył się źle, wszyscy o tym wiedzą...konflikty/ przesunięcia itp. Klub potrzebuje wzmocnienia, jednostronnego myślenia. W tym roku możemy sobie zapomnieć, chyba że prezes sprowadzi kogoś konkretnego...ale kasy nie ma, bo są sprawy bieżące z którymi się borykamy i nie możemy sobie z nimi poradzić. Są ludzie na odpowiednich stanowiskach dostają pieniądze, niech chociaż spełnią podstawowe oczekiwania kibiców...jakiś wynik następnej rundy. Co do PZPN to nie ma co liczyć na pomoc hehe, wypowiedzi Piechniczka gdzieś na stożku w Wiśle, same mówi za siebie. Lato dostaje 50 tys. zł co miesiąc człowiek nic nie robi...Na Cyprze mają Ligę Mistrzów chyba już trzeci sezon nie wspomnę o Węgrach itp. i stoi wyżej od Polski, coś w tej Polsce piłce jest magicznego...że jesteśmy mocno w tyle. Koryto u szczytu władzy zawsze jest wypełnione, ktoś musi zawsze pojeść...potem odchodzi z pełnym brzuchem. Przykre to jest, taka jest rzeczywistość. Jeżeli możemy nazwać stadionem w Polsce, to chyba Kielce i Bydgoszcz. Reszta to są jakieś architektoniczne baoby jak Boguś powiedział, być może to się zmieni za jakiś czas.
benon
2009-12-21 16:31:45
Oho, chyba tabletki przestają działać, bo Kiepski Facet potrafi już zdanie proste napisać w sposób zrozumiały. Złożonychzdań jeszcze nie umie, ale i na to przytjdzie czas po detoksie. W każdym razie podgrzewana murawa już jest od roku
Kiepski Facet
2009-12-21 16:58:46
To fajnie bo wygląda jak łajno, brawo za cynizm, wiesz co nie chce mi się pisać poprawnie, nie należę do pedancików ą ę:) Nie używam detoksu, nawet nie wiem co to jest, życzę miłej zabawy i pisania:) hehe
januszokrzesik
2009-12-21 20:40:10
Panie Kiepski, niech Pan da już spokój. Róznice zdań są naturalne, ale muszą się jakoś wiązać, choćby luźno, z rzeczywistością. A co zrobic z Pańską wypowiedzią o stanie murawy, skoro nie ma ona żadnego związku z rzeczywistością? Cały sezon gramy już na podgrzewanej murawie, i to jednej z lepszych w lidze, chwalonej nawet przez przedstawicieli Ekstraklasy. Skąd się Panu wzięło to łajno? Na wielbiciela klasyki Pan nie wygląda, ale może to jednak nawiązanie do słynnego dialogu: "- Where, my Lord? - In my mind eye." Tylko co Pan ma w tej głowie skoro wszędzie wokół widzi Pan łajno?
Kiepski Facet
2009-12-21 23:04:41
Nie wiem czemu Pan tak to sprostował, cieszę się że jest Pan taki populistyczny,łajno to jest dobry nawóz, proszę go zastosować, rolnicy go stosują nie narzekają. Dzisiaj wyrwałem kartkę z kalendarza, taki z warzywami:) i pisało. Charakter człowieka poznaje się dopiero wtedy, gdy staję się przełożonym....no i nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym.....Radzę się też dobrze zastanowić nad sobą, bo też jest jakaś refleksja. Niestety musi się Pan liczyć z krytyką i zdaniami głupimi dla Pana. Dobranoc
Kiepska Baba
2009-12-21 23:14:59
Panie Prezesie kochany! Ja to pana widziałam na wszystkich stadionach: i polskich, i zagranicznych, i amerykańskich... Ale tego łobuza, (Kiepskiego) to żeby mu nie dać ani grosza, albo lepiej mnie wszystko wysłać. Bo on do mojej siostry (do tej suki) uciekł. A przecież to jest jego dziecko. W sądzie był. Mówi, że w więzieniu siedział. A przecież jak dwa razy byłam u niego... No to czyje to może być dziecko jak nie jego? Tego łobuza, Robuś, poświadczy, żeby nie była nasza krzywda!
bogdanborgosz
2009-12-21 23:50:58
"koń jaki jest, każdy widzi" - to z przedwojennej encyklopedii; Panie Kiepski Facet : każdy kibic może oceniać klub subiektywnie więc proszę nie generalizować. Zima za pasem, a więc jest czas na przygotowania do rundy wiosennej , a że w PZPN wciąż nieustające, permanentne Lato to nie jest wina Podbeskidzia. A i zmienić deelera pora, bo ten Pana oszkapił, wszystko w czarnych barwach Pan widzi.
Kiepskie Dziecko
2009-12-22 00:23:10
Tato! Mamo! Wracajcie do domu!
ZAZENOWANY
2009-12-22 18:21:21
JA SIE K...PYTAM CO TO MA BYC!!!!KASPERCZYK DOBROWOLNIE PODDAL SIE KARZE ZA KORUPCJE PODOBNIE JAK KOLODZIEJ!!!JAK ONI MOGA BYC W KLUBIE????PAN SIE POD TYM PODPISUJE???
dlaczego
2009-12-23 09:33:53
Panie Januszu mam do Pana pytanie: Dlaczego TS Podbeskidzie poparło w głosowaniu nad absolutorium Grzegorza Latę? Biorac pod uwage fakt jak nasz klub został potraktowany z odwołaniem barazu to conajmniej dziwna postawa wobec obecnych władz pzpn
PanSamolocik
2009-12-23 19:41:20
Dziwna sprawa z tym naszym nowym trenerem, za wybór którego w przypadku niepowodzeń - jak to sam Pan Okrzesik już nieraz podkreślał - całą wina spłynie właśnie na Pana Okrzesika. Dziwna sprawa, bo skoro raz brał udział w ustawianiu meczu to sprzedał się za niskie pieniądze. Chyba że jednak sprzedawał się więcej razy - to co innego. Choc dla mnie nie ma różnicy czy raz czy 100 - kto uczestniczył w korupcji jest godny potępienia. Jeżeli to prawda co można znaleźc na forach, tzn że Kasperczyk poddał się dobrowolnej karze pozbawienia wolności na okres jednego roku (w zawieszeniu na trzy) - to mamy trenera tak kontorwersyjnego jak jeszcze nigdy, a nowe-stare hasło po Broszu "Robert Kasperczyk - to ktos więcej niż trener" jest jak najbardziej aktualne (tylko już w trochę innym kontekście). Spokojnych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu cudów i szczęścia w przyszłym roku życzę.
Wierny
2009-12-23 21:54:48
Jak Pan odniesie się do poniższego tekstu: http://trelik.blox.pl/2009/12/Obsluga-klienta.html dotyczącym podejścia do kibica w klubie TS Podbeskidzie? Druga kwestia - Podbeskidzie mieni się klubem, który walczy z korupcją, natomiast zatrudnia umoczonego w tym procederze trenera po, jak dało się słyszeć, długich rozważaniach rzekomych licznych kandydatów. To jak to jest? Chcemy być klubem bez korupcji a zatrudniamy korupcjogennego szkoleniowca? Pozdrawiam, życząc Wesołych Świąt.
januszokrzesik
2009-12-23 22:50:15
W sprawie Kasperczyka - wszystko co jest do powiedzenia w tej sprawie zostało zawarte w komunikacie klubu. Co do Kołodzieja - wyjaśnienia zostały przyjęte, nie ma mowy o rozwiązaniu kontraktu. W sprawie wpisu na blogu Michała Treli - moim zadaniem nie jest polemizować, tylko zmieniać rzeczywistość. Problem rodzi się wtedy, gdy komuś się wydaje że miesiąc (a tyle stoję na czele TSP) wystarczy by uporać się ze wszystkimi problemami, od bagażu korupcyjnego poczynając a na obsłudze sekretariatu kończąc. Bez względu na wiek kibiców Podbeskdzia liczę na nieco zdrowego rozsądku przy ocenie mojej działalności. Na spotkaniu z kibicami obiecałem, że pierwszym problemem, z którym sie uporam, będzie wprowadzenie do klubu specjalisty od marketingu sportowego. I tak będzie.
pytanie
2009-12-24 01:28:11
A ja sie dalej pytam, dlaczego TS Podbeskidzie poparło PZPN-owski "beton" na zjeździe w Warszawie?
krzysiek
2009-12-24 15:37:04
Jeśli idzie o trenera, to rozumiem. Podbeskidzie miało swój epizod w korupcji, poddało się karze, wypełniło zobowiązania i może na nowo zapisywać swoje karty w uczciwej, sportowej rywalizacji. Mamy prawo oczekiwać szacunku mimo tego epizodu, ale też zobowiązani jesteśmy okazać szacunek innym, którzy również mają prawo "odpokutować" swoje winy. Jednak co do głosowania na Zjeżdzie, to tego nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć. Pan Szypuła zawiódł mnie bardziej, niż piłkarze jesienią. Spokojnych i zdrowych Świąt .
kamel
2009-12-24 17:55:39
kiedy bedzie specjalisty od marketingu sportowego juz na wiosne przy prezentacji kadry.
kamel
2009-12-24 17:59:52
co ze skałtami w poczukiwaniu zawodników będom na wiosne. będzie trener napastników tak jak w lechu poznań
mądra sowa która mówi w Wigilię
2009-12-24 20:18:48
Panie Januszu, święta właściwie już się rozpoczęły więc to chyba dobry moment na nowy wątek na Pana forum. Pytanie z tytułu ostatniego wątku - "Dlaczego ten trener?" zadają sobie dziś kibice przy rozpakowywaniu prezentów od aniołka równie często jak wtedy gdy Pana tekst został opublikowany, tj. gdy rozpakowywali prezenty od Mikołaja :)
kilka cyctatów z lipca br.
2009-12-25 11:08:38
Wie pan, ja tkwię w tym układzie PZPN-owskim, bo pełnię funkcję prezesa Piłkarskiej Ligi Polskiej i nie wypada mi się wypowiadać. Powiem tylko tyle: jestem zbulwersowany i czekam na uzasadnienie tej decyzji. Jeśli odbyło się to z naruszeniem prawa związkowego, to na pewno nie będziemy siedzieć cicho - zapowiada dyrektor klubu Władysław Szypuła Krytyki nie szczędzi też prezesowi Grzegorzowi Lacie. - W ogóle sobie nie radzi. Kręcą nim jak chińskim słoikiem. Jeszcze będziemy żałować, że nie ma Listkiewicza, bo on jednoosobowo, po cichu podejmował decyzje, a dziś jest taki bałagan, że szkoda gadać - uważa Wolas To ja sie pytam :dlaczego na zjezdzie Pzpnu Pan Szypuła głosował ZA panem Lato
jakub andrzejewski
2009-12-25 15:53:45
Cóż, trawestując niejakiego T. Rydzyka można powiedzieć, że jak ktoś na własne życzenie wszedł do szamba o nazwie Polska Piłka (s)Kopana, może co najwyżej zostać Szambo-lanem, a nie udawać że pracuje w perfumerii! Sam tego chciałeś Januszu Dyndało (to trawestacja innego klasyka)! Mnie natomiast ogromnie żal, że ten blog - dotąd bardzo ciekawy - staje się teraz monotematyczny.
januszokrzesik
2009-12-26 18:22:40
do jakuba andrzejeskiego/ Postarm się uratować, zarówno twarz jak i ten blog. :-)
kamel
2009-12-28 11:29:47
kiedy bedzie specjalisty od marketingu sportowego juz na wiosne przy prezentacji kadry
kamel
2009-12-28 11:30:30
co ze skałtami w poczukiwaniu zawodników będom na wiosne. będzie trener napastników tak jak w lechu poznań
2010-01-01 20:19:37
2010 !
LPD
2010-01-04 08:43:18
Michał Smolorz: Nowa "przedsiębiorczość" Podbeskidzia: http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,7412636,Michal_Smolorz__Nowa__przedsiebiorczosc__Podbeskidzia.html
zaniepokojony
2010-01-05 08:13:39
Był tutaj wpis o paragonach z kas fiskalnych których nie wydaje się kibicom przy kupnie biletu, dlczego został usunięty?
PANIE PREZESIE OKRZESIK!!!!
2010-01-05 14:49:24
Czy to prawda, że był taki wpis i Pan go usunął? Proszę o ustosunkowanie się do zarzutu niewydawania paragonów kibicom i przywrucenie tego wpisu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
januszokrzesik
2010-01-05 20:22:11
Usunąłem post, bo zgodnie z zapowiedzią usuwam wpisy zawierające kłamstwa i pomówienia, niezależnie kogo dotyczą. W tym wpisie było tego za wiele na moje nerwy. A co do kas fiskalnych: jak dotychczas nie ma obowiązku ich używania przy sprzedaży biletów. Jak będzie to się dostosujemy. I proszę mi znowu nie robić z blogu śmietnika, panie wieloimienny.
LPD
2010-01-05 21:09:34
Bywałem na meczach w: Zabrzu, Warszawie, Mławie, Łodzi (ŁKS-ie i Widzewie), Katowicach, Wrocławiu, Krakowie, Płocku, Łęcznej, Bełchatowie, Częstocjhowie, Sosnowcu, Nowym Dworze, Łowiczu, Szczecinie, Lubinie, Polkowicach, Ostrowcu i wielu, wielu innych miejscach i jeszcze nigdy przy kupnie biletu nie otrzymałem paragonu z kasy fiskalnej.
west
2010-01-08 17:00:53
Nowy trener nowa miotła a jak będzie czas pokaże. Najwazniejsze by miał zapał i nie byl wypalony a przed soba ciągle ambitne plany i cele. Chciałem się jednak wypowiedzieć sie co do listy transferowej i ewentualnych nowych zawodników. W ostatnim wywiadzie w Gazecie Wyborczej wspomnial Pan że głośnych nazawisk nie będzie, że mocniej klub bedzie wzmocniony w czerwcu przy ewentualnej walce o ekstraklasę. W moim poprzednim wpisie pisałem o konieczności wprowadzenia juz kilku dobrych nowych graczy tak aby mogli odpowiednio szybko zaakilmatyzować sie w drużynie aby pół roku nie uciekło nam na zgranie. Inna sprawą jest ta czy obecni zawodnicy plus mlodzieżowcy i zawodnicy drugiej druzyny bez większych wzmocnień będa nam w stanie zagwarantowac 1 lige na następny sezon bo wcale nie brałbym tego utrzymania w ciemno. A obecna sytuacja wcale nie jest taka wesoła W formie z zeszłego roku może być z tym różnie A tacy zawodnicy jak Bagnicki ,Kołodziej czy Rocki grali na bardzo niestabilnym i raczej niskim poziomie. Słaba obrona po odejściu Maćka Szmatiuka też zasługuje na poważne wzmocnienie bo nawet Sławek Cienciała niestety obniżył swoje loty a ambitny choć wolny Ganowicz niestety nie jest odpowienim zmiennikiem dla grajacego wcześniej Maćka . Kołodziej w pomocy bardzo slabiutko często był tylko statystą środka pola. Ok byc może zarząd liczy że przy trenerze Kasperczyku ten zawodnik sie odrodzi, może.Tych watpliwosci jest wiele być może to moje glendzenie okaże sie nie prawdziwe, oby też bardzo bym sie cieszył gdyby tak było ale jeżeli Ci zawodnicy nie podniosą swoich umiejętności w rundzie wiosennej to może być nieciekawie przy braku odpowiednich wzmocnień.
Kibic
2010-01-10 13:26:11
TSP jak sama nazwa mówi chce byc klubem całego Podbeskidzia a więc regionu byłego województwa bielskiego - jeśli się myle to proszę mnie poprawić- więc mam nadzieję że nowy Prezes będzie dążył to promocji tego przedsięwzięcia. Moje pytanie brzmi: Czy będzie rozwiązana kwestia możliwości wejścia na mecz sędziów z sąsiedniej małopolski (którzy po reformie teretorialnej naleźli sie w małopolsce i mieszkają lub czynnie uczestniczą parę kilometrów od Bielska-Białej). Legitymacja taka obowiązuję w całej Polsce tylko nie w Bielsku-Białej (o czym sie można przekonac próbując wejść na mecz).

Informacje:


Janusz Okrzesik


Urodzony 49 lat temu w Bielsku-Białej, absolwent Liceum im. Żeromskiego w Bielsku-Białej i Uniwersytetu Warszawskiego.

Doktor nauk politycznych (doktorat na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach), wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Autor wielu publikacji, najbardziej dumny jest z podręcznika akademickiego 'Ustrój polityczny RP. Wprowadzenie', którego jest współautorem oraz z ostatnio wydanych książek: "Polski Senat. Studium politologiczne" oraz "Obywatele dyplomaci".

Były parlamentarzysta, poseł w latach 1989-1991 i senator w latach 1993-2001. Za swoje największe osiągnięcia polityczne uważa aktywny udział w ruchu 'Solidarności' i odzyskaniu niepodległości w 1989 r., udział w demontażu komunistycznej bezpieki i cenzury oraz wprowadzenie do polskiej konstytucji nowoczesnych zapisów chroniących środowisko naturalne. Jako największą porażkę w polityce odbiera swoją bezsilność przy likwidacji województwa bielskiego.

Cztery razy wybrany przez mieszkańców Bielska-Białej na radnego, po 15 latach zrezygnował z mandatu by objąć funkcję prezesa TS Podbeskidzie. Po wieloletniej przygodzie z Unią Wolności pozostaje od lat bezpartyjny.

Ma w domu mnóstwo książek, nie ma za to telewizora.

Dużo podróżuje, był w prawie 40 krajach na czterech kontynentach.

Archiwum:


2013
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (3)
» maj (1)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (3)
» styczeń (4)

2012
» grudzień (4)
» maj (7)
» kwiecień (3)
» marzec (1)
» luty (3)

2011
» grudzień (3)
» listopad (1)

2010
» grudzień (4)
» listopad (5)
» październik (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» styczeń (2)

2009
» grudzień (1)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (1)
» sierpień (1)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (7)

2008
» grudzień (4)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (2)
» lipiec (3)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (5)
» marzec (9)
» luty (9)

Ostatnie komentarze


[bb]
Panie Okrzesik. Minęło 10 lat od Pana "poezji" dot. końskich zaprzęgów i bolka i lolka...
[]
Several of these games are worth some time and are actually beddckegadfadddc
[jan]
Tu nie ma co komentowac.Ksiezy i biskupów którzy beda pozwalac na profanacje kosciolow po prostu...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 868627
Newsów: 147
Komentarzy: 4761
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Janusz Okrzesik , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała